MEZOTERAPIJA TELA
Mezoterapija je savremena anti-age nehirurška metoda, kojom se aktivni sastojci mikroiglama ubrizgavaju u središnji sloj kože – mezoderm po kojem je ova metoda i dobila ime.
Oko tridesete godine, naše telo polako počinje da se menja. Promene koje se javljaju, najčešće se pokazuju na koži lica i tela. Svakodnevno izlaganje štetnim elementima iz spoljašnje sredine ali i neaktivan način života itekako doprinose da promene postanu vidljive.
Pored negovanja kože preparatima, mezoterapija se može uvrstiti kao još jedan, redovan korak u nezi. Popularnost ovog tretmana porasla je kada je utvrđen njegov uticaj na aktivniju regeneraciju kože.
Šta se dešava kad koža tela počne da stari?
Starenje dovodi do toga da koža gubi svoju elastičnost i dolazi do promena u njenoj strukturi i pojavi nejednakosti i pigmentacije. Gubi se i potkožno masno tkivo, što dovodi do nastanka kapilara i do manjka prokrvljenosti.
Aplikacija vitamina, antioksidanata, hijaluronske kiseline, aminokiselina i kolagena direktno u kožu, procesom mezoterapije doprinosi podsticaju fiberblasta koji utiče na razvoj kolagena i masnog vezivnog tkiva, ali i snabdevanje krvnih sudova kože svim potrebnim sastojcima.
Čemu doprinosi mezoterapija tela?
Mezoterapija tela, podjednako je popularna kao i tretman mezoterapije lica. Ono čemu mezoterapija tela doprinosi je rešavanje problema:
- Opuštenosti kože
- Celulita
- Ožiljaka i strija
- Rešavanje problema masnih naslaga
Veliki broj promena na koži, javlja se usled starenja, ishrane i načina života. Promene u vidu celulita i masnih naslaga na bokovima, stomaku i zadnjici mogu biti posledica sedenja i usporene cirkulacije.
Ponekad je moguće da se samo jednim koktelom aktivnih sastojaka reši više problema odjednom. Međutim, za rešavanje problema celulita ili masnih naslaga, neophodna je upotreba drugačijih mezokoktela koji rešavaju te uporne nepravilnosti.
Ove supstance pored toga što podstiču oslobađanje i sagorevanje masti, omogućavaju i bolju drenažu i ubrzavaju cirkulaciju. Krajnji rezultat je zategnuta i jedra koža bez jastučića i narandžine kore.
Mnoge žene se susreću sa problemom celulita koji je uporan i zahteva invazivne metode. Celulit nije posledica gojaznosti, tako da se ne rešava gubitkom kilograma. Faktori koji utiču na pojavu celulita su najčešće hormonske promene, nepravilna ishrana, konzumiranje alkohola itd.
Mezoterapija je tretman koji je pokazao izuzetne rezultate u tretiranju problema s celulitom. Da bi se dobili što bolji efekti, mezoterapiju je moguće kombinovati i sa drugim tretmanima poput laserskog uklanjanja strija ili laserskog zatezanja kože.
Kako izgleda tretman mezoterapije?
Tretman mezoterapije traje otprilike oko pola sata. Nakon odlučivanja kojom će se metodom tretman sprovoditi, sa iglama ili bez, priprema se odgovarajući koktel koji se potom ubrizgava u željeno područije.
Injektabilna mezoterapija omogućava dublje prodiranje aktivnih supstanci u tretirano područije i njegova jedina nuspojava je nastanak modrica nakon tretmana. Ukoliko pacijent želi da izbegne metodu iglama, moguće je izvesti i mezoterapiju na drugačiji način – primenom aparaturne metode na prethodno očišćenu i pilingovanu kožu. Priprema kože je bitna, jer omogućava bolje prodiranje supstanci u tretirano područije.
Kome se tretman mezoterapije ne preporučuje
Iako predstavlja izuzetno bezbolnu i nehiruršku metodu, mezoterapija se ne preporučuje ukoliko kod pacijenta postoji neko autoimuno oboljenje, poremećaji u zgrušavanju krvi, bakterijske infekcije kože. Ovaj tretman se ne sme raditi kod trudnica niti osoba koje boluju od dijabetisa. Mezoterapija tela nije predviđena za smanjenje telesne težine. Ona samo doprinosi uklanjanju masnih naslaga i celulita na telu.